Asociatia Regionala pentru Dezvoltare Rurala (ARDR) si Grupul pentru Buna Guvernare în scoala, constituit în cadrul proiectului ,,Standarde de Participare pentru Cetatenie Activa”, va invita la:

AUDIEREA PUBLICA
cu tema:

“Participarea elevilor la luarea deciziilor pentru buna guvernare în scoala”

Audierea publica are loc în data de 08.05.2012, ora 16,00, in sala Laboratorul de biologie, la Grupul Scolar “Alexandru Macedonski” din localitatea Melinesti.

,,DEZVOLTARE PRIN PARTICIPARE”

La audierea publica vor participa cadre didactice, elevi, reprezentanti ai Consiliului de Administratie si ai comitetelor de parinti, experti din partea ARDR, precum si reprezentanti ai grupurilor locale de interese.

În scopul promovarii diversitatii de opinii si pozitii fata de tema audierii publice, va invitam sa ne onorati cu prezenta in cadrul acestei activitati!

Va multumim!

Audierea publica este implementata cu asistenta tehnica din partea Institutului pentru Politici de Dezvoltare

Documente suplimentare:

Prezentare proiect

Standarde de participare pentru cetatenie activa